سبد خرید

دسته بندی

قیمت

برند

بهترین مکمل های بدنسازی - مکمل بدنسازی چیست

چه به طور منظم به باشگاه بروید یا به تمرینات در خانه پایبند باشید، ممکن است از دوستان، ورزشکاران، مربیان یا تبلیغات در مورد مزایای احتمالی مکمل‌های بدنسازی شنیده باشید. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که در هر تمرینی بتوانید 100٪ انرژی خود را حفظ کنید. گاهی اوقات، با احساس خستگی، بی‌حالی و بی‌انگیزگی به باشگاه می‌روید، اگر این علائم برای شما نیز آشنا به نظر می‌رسد باید به دنبال بهترین مکمل بدنسازی باشید. یافتن بهترین مکمل قبل از تمرین ممکن است تمام چیزی باشد که برای آرامش در تمرین به آن نیاز داشته باشید.

آیا به قدرت قبل از تمرین اعتقاد ندارید؟ پس باید به شما بگوییم که یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی گزارش داده است که استفاده از مکمل‌های مناسب منجر به افزایش قابل توجهی در حجم تمرین و توده بدون چربی بدن می‌شود. در عین حال این مکمل‌ها می‌توانند سرعت فعالیت‌های تمرینی متوسط را نیز افزایش می‌دهد.

با این حال، اگر تصمیم دارید خودتان وارد شوید و از مکمل‌ها استفاده کنید باید بدانید که چگونه آن را ایمن و هوشمندانه انجام دهید. ابتدا همه چیز را از یک متخصص تغذیه ورزشی حرفه‌ای بپرسید و حتما از یک فروشگاه معتبر مکمل‌ را خریداری کنید.

تاثیرات خوردن مکمل بدنسازی

مکمل‌ها دریافت مواد مغذی لازم برای عضله‌سازی را بسیار آسان‌تر می‌کنند و حتی اگر درست مصرف شوند و با یک رژیم غذایی خوب ترکیب شوند، می‌توانند به شما مزیت بدهند و تمرین‌تان را تقویت کنند. اگر شما بدنساز هستید حتما می‌دانید که وعده‌های غذایی چقدر حائز اهمیت هستند. پس اجازه دهید ابتدا بگویم که مهمترین جنبه رژیم غذایی برای ورزشکاران، غذاهای کامل است. ورزشکاران باید 6 تا 7 وعده در روز بخورند و هر وعده باید حاوی پروتئین و کربوهیدرات باشد. 3 تا 4 وعده از این وعده‌ها باید شامل غذاهای کامل مانند مرغ، برنج و سالاد باشد. 3-4 دیگر باید از پروتئین مایع مانند شیک های پروتئینی و MRP تشکیل شده باشد.بسیار از غذاهایی که ما مصرف می‌کنیم یا دارای مواد مغذی بسیار کمی هستند و یا هیچ ماده مغذیی ندارند. از طرف دیگر بسیاری از افراد وقت کافی برای تهیه غذای سالم قبل و بعد از تمرین ندارند. استفاده از مکمل‌های بدنسازی علاوه بر تامین پروتئین و کربوهیدرات‌های بدن شما مواد دیگری که در غذاها نیز یافت نمی‌شود را نیز تامین می‌کند. در نتیجه برای دیدن تاثیر بهتر و سریع‌تر تمرینات خود حتما باید از مکمل‌های بدنسازی استفاده کنید.

مکمل های بدنسازی برای حجم

اگر به طور منظم ورزش می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید مطمئن شوید که بیشترین بهره را از آن می‌برید. یکی از فواید مهم ورزش افزایش عضله و قدرت است. داشتن عضله سالم به شما این امکان را می‌دهد که بهترین عملکرد خود را در طول ورزش و زندگی روزمره داشته باشید. برای کسب حداکثر عضله باید سه معیار اصلی رعایت شود: خوردن کالری بیشتر از آنچه می‌سوزانید، مصرف پروتئین بیشتر از آنچه تجزیه می‌کنید و یک برنامه ورزشی که برای عضلات شما چالش برانگیز است. ممکن است بدون مصرف مکمل های غذایی، تمام این معیارها را برآورده کنید اما برخی مکمل‌ها حتما به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. در ادامه مکمل های بدنسازی برای حجم گرفتن را برای شما معرفی کرده‌ایم:

مکمل بدنسازی افزایش وزن شامل کراتین، مکمل‌های پروتئنی، مکمل‌های افزایش دهنده وزن، بتا آلانین، آمینو اسیدهای شاخه دار، بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات (HMB) و سایر مکمل‌های افزایش عضله در بدن می‌شود.

عوارض مکمل های بدنسازی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم برای داشتن یک عملکرد در حین ورزش بهترین راه استفاده از مکمل‌های بدنسازی است. فرمول این مکمل‌ها معمولاً از مخلوط طعم دار از چندین ماده تشکیل شده است که هر کدام نقش خاصی در بهبود عملکرد دارند. با این حال ممکن است در مورد عوارض مکمل‌های بدنسازی چیزی شنیده باشید. ابتدا باید این نکته را بگوییم که به طور کلی تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر تاثیر مخرب مکمل‌های اورجینال بدنسازی بر بدن ورزشکاران مشاهده نشده است. شاید شما در مورد عوارض بد برخی از مکمل‌ها شنیده باشید اما باید به این نکته دقت کنید که اصل و معتبر بودن فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید به اندازه ورزش شما دارای اهمیت می‌باشد.
با این حال، برخی از افراد پس از بعضی از مکمل‌های بدنسازی عوارض جانبی را تجربه می‌کنند اما این عوارض جزیی بوده و جایی برای نگرانی از این بابت وجود ندارد. 4 عارضه جانبی مکمل های بدنسازی که ممکن است برای برخی از افرادرخ دهد، شامل موارد زیر است:


1. ممکن است باعث شود شما احساس عصبانیت کنید.
2. ممکن است باعث واکنش‌های خفیف شود.
3. ممکن است باعث ناراحتی گوارشی شود.
4. ممکن است باعث سردرد شود.


البته باید دقت داشته باشید که تمام 4 مورد بالا در صورت مصرف درست مکمل‌های بدنسازی و مهمتر از آن استفاده از محصولات اورجینال برای شما پیش نخواهد آمد.

مکمل های بدنسازی داروخانه آنلاین خانه دارو

محصولات طبق موارد زیر می‌باشد:


مکملهای انرژی زا

ورزش منظم، خوردن یک رژیم غذایی متعادل، حفظ سطح استرس پایین و خواب کافی در هر شب می‌تواند به حفظ سطح انرژی خوب کمک کند. اما زندگی ما همیشه این‌گونه پیش نمی‌رود. امروزه با توجه به وضعیت و شرایط جهانی به صورت کلی انژری مردم کم شده و زندگی شلوغ افراد را کم تحرک‌تر کرده است. استرس و اضطراب می‌تواند به احساس خستگی و کم انرژی بودن دامن بزند. همچنین می‌توانند باعث شوند که مردم احساس کنند توانایی کمتری برای مقابله با خواسته‎های روزانه دارند. استفاده از مکملهای انرژی زا علاوه به کمک برای بهبود ورزش خود به افزایش انرژی در طول روز نیز کمک می‌کنند.

سی ال ای

سی ال ای یا همان Conjugated Linoleic Acid یک مکمل کاهش وزن محبوب است. اسید لینولئیک رایج‌ترین اسید چرب امگا 6 است که به مقدار زیاد در روغن‌های گیاهی یافت می‌شود، اما در غذاهای مختلف مقدار آن بسیار کم می‌باشد.

28 شکل مختلف از CLA وجود دارد. تفاوت این فرم‌ها در این است که پیوندهای دوگانه آنها به روش‎های مختلفی مرتب شده‌اند. مهم است که به خاطر داشته باشید که چیزی به این کوچکی می‎تواند دنیایی از تفاوت را برای سلول‎های ما ایجاد کندCLA در اصل نوعی اسید چرب غیراشباع امگا 6 است. به عبارت دیگر، از نظر فنی یک چربی ترانس است - اما یک نوع طبیعی از چربی ترانس است که در بسیاری از غذاهای سالم وجود دارد.

مطالعات متعدد نشان می‌دهد که چربی‌های ترانس صنعتی با چربی‌های ترانس طبیعی مانند CLA متفاوت هستند و زمانی که در مقادیر زیاد مصرف شوند مضر هستند.

گلوتامین

گلوتامین یکی از مکمل‌های بسیار مهم است زیرا تا 60٪ از اسیدهای آمینه موجود در عضلات اسکلتی را تشکیل می‌دهد. وقتی به شدت تمرین می‌کنید گلوتامین اولین آمینو است که به عنوان سوخت استفاده می‌شود. گلوتامین طبیعی را می‌توان در غذا یافت البته اگر دارای رژیم غذایی با پروتئین بالا باشید، احتمالاً بین 3 تا 5 گرم در روز دریافت می‎کنید.

اکثر افراد روزانه 5 تا 10 گرم مکمل را دریافت می‌کنند. برخی از مزایای مصرف گلوتامین این است که نه تنها ذخایر گلوتامین شما را در ماهیچه‌های شما پر می‌کند، بلکه سیستم ایمنی را به شدت تقویت می‎کند. این مورد برای آن دسته از کسانی که تمرینات ورزشی را به دلایل مختلفی از دست داده‌اند، خوشحال کننده خواهد بود. در نهایت اگر قبل از خواب مصرف شود، می تواند هورمون رشد را تا 400٪ افزایش دهد.

آمینواسید

آمینواسید که اغلب به عنوان بلوک‌های سازنده پروتئین‌ها شناخته می‎شوند، ترکیباتی هستند که نقش‎های حیاتی زیادی در بدن شما ایفا می‌کنند. شما به آنها برای فرآیندهای حیاتی مانند ساخت پروتئین ها، هورمون‎ها و انتقال دهنده‎های عصبی نیاز دارید.

آمینواسید در غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت، ماهی و سویا متمرکز شده‎اند. برخی از افراد همچنین از آمینواسید خاصی را به صورت مکمل به عنوان یک راه طبیعی برای تقویت عملکرد ورزشی یا بهبود خلق و خوی مصرف می‌کنند. آنها بسته به عوامل متعددی دارای 3 نوع ضروری، مشروط یا غیر ضروری هستند.

پروتئین ها

دریافت پروتئین کافی برای عضله سازی بسیار مهم است. به طور خاص، برای به دست آوردن عضله، شما نیاز به مصرف پروتئین بیشتر از آنچه بدن شما از طریق فرآیندهای طبیعی تجزیه می‎کند، دارید. در حالی که ممکن است تمام پروتئین مورد نیاز خود را از غذاهای غنی از پروتئین دریافت کنید، برخی از افراد برای انجام این کار مشکل دارند. بدن بسیاری از افراد نمی‌تواند که به طور طبیعی پروتئین ها را جذب کند پس برای این کنار به مکمل نیاز دارید.

مکمل‌های پروتئینی مختلفی در دسترس هستند، اما برخی از محبوب‌ترین‌ها پروتئین وی، کازئین و سویا هستند. سایر مکمل‌های پروتئینی حاوی پروتئین جدا شده از تخم مرغ، گوشت گاو، مرغ یا سایر منابع هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که افزودن پروتئین اضافی از طریق مکمل‌ها باعث افزایش اندکی بیشتر عضلات در افرادی که ورزش می‌کنند نسبت به افزودن کربوهیدرات‌های اضافی می‌شود.

کاهش وزن

کاهش وزن همیشه امری وسوسه کننده برای همه مردم بوده است. همه ما همیشه در تلوزیون، رادیو و سایر وسایل ارتباطی شاهد تبلیغات گسترده مکمل‌های کاهش وزن بوده‌ایم. مهمترین نکته‌ای که برای استفاده از مکمل‌های کاهش باید در نظر داشته باشید مورد تایید بودن آن و همچنین خرید از یک فروشگاه معتبر است.

کراتین

کراتین مولکولی است که در سلول‌های شما یافت می‌شود. همچنین یک مکمل غذایی بسیار محبوب است. اکثر دانشمندان استفاده از کراتین را حین ورزش مکمل شماره یک برای افزایش قدرت و قدرت می‌دانند. تحقیقات نشان داده است که کراتین می‌تواند به طور ایمن توده عضلانی، قدرت و عملکرد ورزشی را افزایش دهد.

همانطور که اشاره کردیم کراتین باعث افزایش قدرت می‌شود. به طور متوسط کسانی که این مکمل را مصرف می‌کنند 5 تا 10 درصد بیشتر می‌توانند وزن بگیرند. این مورد احتمالاً به این دلیل است که کراتین بخش مهمی از سیستم‌های تولید انرژی در داخل سلول‌های شما است.

اگر سلول‌های ماهیچه‌ای شما انرژی بیشتری هنگام ورزش داشته باشند، ممکن است عملکرد بهتری داشته باشید و در طول زمان پیشرفت‌های بیشتری را تجربه کنید. اگر می‌خواهید قدرت عضلانی را افزایش دهید، احتمالاً کراتین اولین مکملی است که باید در نظر بگیرید.

بی سی ای ای

آمینو اسیدهای شاخه دار ( BCAAs) از سه مولکول مهم تشکیل شده است: لوسین، ایزولوسین و والین. این آمینو اسیدها به مقدار زیاد در بسیاری از غذاهای حاوی پروتئین، به ویژه محصولات حیوانی یافت می‌شوند. اگرچه آنها معمولاً برای تأثیرات عضله‌سازی مصرف می‌شوند، اما برای این منظور بهتر از پروتئین کامل نیستند.

پروتئین باکیفیت موجود در لبنیات، تخم مرغ و گوشت، BCAA کافی برای حمایت از رشد ماهیچه ها را فراهم می‌کند و همچنین حاوی تمام اسیدهای آمینه دیگر مورد نیاز بدن شما است. با این حال، مصرف مکمل های BCAA دارای چندین مزیت بالقوه است. به عبارت دیگر اگر قصد عضله سازی دارید استفاده از پروتئین بهتر است اما در ادامه فواید مهم این مکمل را معرفی کردیم.

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که مکمل‌های BCAA ممکن است عملکرد دویدن استقامتی را بهبود بخشد. همچنین مکمل‌های BCAA خستگی ذهنی و جسمی را کاهش می‌دهند. در نهایت، این مکمل‌ها کاهش دهنده درد عضلانی پس از دویدن و تمرینات وزنه برداری هستند. علیرغم یافته‌های مثبت، باید خاطر نشان کنیم که نتایج کلی برای مکمل‌های BCAA متفاوت است.

کارنتین

کارنتین یک چربی سوز بسیار عالی است. کارنیتین همیشه در بین بدنسازان به دلیل توانایی آن در حمل چربی به سلول‌های عضلانی، جایی که برای انرژی سوزانده می‌شود، شناخته شده است. البته بسیاری معتقدند که ارزش کارنیتین بسیار فراتر از انتقال چربی به کوره است. مطالعات نشان داده است که افرادی که کارنیتین مصرف می‎کنند دارای محتوای بالاتری از گیرنده‌های آندروژن در سلول‌های عضلانی هستند. این گیرنده‌ها همان چیزی هستند که تستوسترون برای شروع رشد عضلانی باید به آنها متصل شود - بنابراین هر چه تعداد گیرنده‌های عضلانی بیشتر باشد، تستوسترون بیشتری می‌تواند باعث رشد شود. همچنین کارنیتین جریان خون را به عضلات در طول تمرین افزایش می‎دهد و مشابه آرژنین و تریبولوس ریکاوری عضلات را سریع‌تر می‎کند.

کربوهیدرات

پر کردن ذخایر گلیکوژن بعد از تمرین با مصرف کربوهیدرات کافی برای ریکاوری عضلات مهم است و نشان داده شده است که شروع تمرین بعدی با ذخایر گلیکوژن کافی عضلات باعث بهبود عملکرد ورزش می‌شود. پودرهای مکمل کربوهیدرات انتخابی عالی هستند اگر می‌خواهید رشد عضلانی و انرژی را در طول تمرین به حداکثر برسانید. به طور سنتی، مکمل‎های کربوهیدرات از قندهای ساده مانند دکستروز یا مالتودکسترین تشکیل می‎شد. فرمول‌های اخیر سطح جدیدی از پیچیدگی به خود گرفته‎اند. پودرهای کربوهیدرات برای ارائه نتایج و عملکرد سریع طراحی شده‌اند، به شرطی که بدانید چه زمانی و چگونه آنها را مصرف کنید.

سوالات متداول

انواع مکمل‌های بدنسازی کدام‌اند؟

کراتین، پروتئین، آمینو اسیدها و کروبوهیدرات‌ها جز مهمترین مکمل‌های بدنسازی هستند.

آیا مکمل‌های بدنسازی موجود در سایت خانه دارو اورجینال هستند؟

بله تمای مکمل‌های بدنسازی موجود در خانه دارو اورجینال می‌باشد.

قیمت مکمل بدنسازی حدودا چقدر است؟

بسته به مکملی که انتخاب می‌کنید قیمت مکمل‌های بدنسازی متفاوت است اما در خانه دارو شما منصفانه‌ترین مکمل بدنسازی را خواهید یافت.

دسته بندی

قیمت

برند